Zmiany w klubie

MKS „Śląsk” Świętochłowice ma nowe (stare) władze. Od lutego 2015r. funkcję prezesa pełni Andrzej Jasicki, który już raz z sukcesem piastował tą funkcje w Świętochłowickim klubie. Za jego czasów drużyna Śląska Św-ce rywalizowała na boiskach IV ligowych (obecnie III liga). Nowy prezes chciałby przywrócić klub na odpowiednie tory, dlatego czyni działania zmierzające do wzmocnienia Zarządu klubu osobami, które mogą pomóc w realizacji nakreślonych celów. Pomagać mu będą wiceprezesi w osobach: Tomasz Sikorski (wiceprezes ds. organizacyjnych), Grzegorz Gabor i Piotr Jojko (wiceprezesi ds. sportowych). Za nadzór nad grupami młodzieżowymi będzie odpowiadać Roman Herdzin, niegdyś bramkarz świętochłowickiej drużyny. Rzecznikiem prasowym został mianowany Daniel Roczniok.

Nowe władze mają już za sobą pierwsze sukcesy. Dokonano wzmocnienia drużyny seniorów, która jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w rozgrywkach „A” klasy. Nowymi zawodnikami są: Łukasz Wawrzyniak z Sarmacji Będzin oraz Marek Błaszkiewicz z Tęczy Zendek. Klub pozyskał zawodników na zasadzie transferów definitywnych. To nie ostatnie wzmocnienia drużyny Śląska, gdyż Zarząd w dalszym ciągu prowadzi rozmowy z zainteresowanymi zawodnikami, którzy sami zgłaszają akcept do reprezentowania barw niebiesko-białych.

Drużyna „Śląska” Świętochłowice rozegra w najbliższym czasie dwa mecze kontrolne: 04.03. z Unią Świerklaniec, 06.03 z Slavią II Ruda Śląska.