Udany debiut

W chłodny i deszczowy niedzielny poranek nasi piłkarze rozpoczęli rozgrywki A klasy Katowice. Debiut udany, napawający optymizmem. Drużyna posklejana w ekspresowym tempie zaprezentowała się znacznie lepiej niż w meczu pucharowym. Mimo iż, w składzie wejściowym znalazło się 5 nowych zawodników początek meczu pokazał, że piłkarzy Śląska interesuje tylko zwycięstwo. Wprawdzie po pierwszych 20 minutach, w których to mogliśmy objąć prowadzenie czy to po akcji Szuberta zatrzymanej interwencją bramkarza gości tuż za linią pola karnego, w której to sędzia mimo protestów nie dopatrzył się zagrania ręką, czy po ładnej główce Pszonaka, którą obronił bramkarz - gra nieco siadła i do głosu dochodzili również gospodarze, to jednak druga połowa należała wyraźnie do gości, czego uwieńczeniem była zdobyta w 55 minucie bramka, której strzelcem był Daniel Nowak, Do końca spotkania Śląsk przeważał na boisku a swoich okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali: Szubert który po solowej akcji minimalnie przestrzelił, Szynol, któremu zabrakło nieco zimnej krwi, czy Mateusz Nowak w samej końcówce, któremu w czystej sytuacji zabrakło nieco doświadczenia. W sumie obaj nasi trenerzy podkreślali zadowolenie z wyniku i gry swoich podopiecznych.